Jak zgromadzić majątek i spełnić marzenia?

Sprawdź nasze porady i zostań kapitanem swoich oszczędności z Moon.

8 zalet inwestowania w fundusze ETF

Czy znasz je wszystkie?

Poniżej zebraliśmy 8 największych zalet inwestowania w fundusze ETF. Sprawdź, czy znasz je wszystkie.

  1. Inwestowanie w fundusze ETF to niska prowizja. Możesz się nią cieszyć dzięki pełnej automatyzacji produktu, który automatycznie odzwierciedla indeksy giełdowe. To właśnie w związku z brakiem aktywnego zarządzania, fundusze ETF kosztują inwestorów dużo mniej niż większość tradycyjnych funduszy.
  2. Dzięki temu, że fundusze ETF automatycznie odzwierciedlają skład i proporcje giełdy, inwestycje te charakteryzują się także bardzo szerokim rozkładem ryzyka, a ich dywersyfikacja to mniej stresów i stabilniejsze wyniki!
  3. Automatyczne odwzorowywanie indeksu przez ETFy, dąży do sytuacji, w której Twój wynik odzwierciedla średnioroczny wynik wybranego rynku. Warto zauważyć, że tylko nielicznym aktywnym inwestorom i funduszom inwestycyjnym zarządzanym aktywnie udaje się pobić tę wartość, dlatego choć inwestycje w ETFy nie są bardzo agresywne to świetnie sprawdzają się jako inwestycje długoterminowe – w historycznym ujęciu rynki finansowe stabilnie rosną!
  4. Fundusze ETF to świetny, długofalowy sposób na zgromadzenie majątku i stworzenie źródła dochodu pasywnego, a co za tym idzie osiągnięcie wolności finansowej i realizację marzeń o dalekich podróżach, godnej emeryturze czy najlepszej edukacji dla Twojego dziecka.
  5. Fundusze ETF to transparentność, płynność i elastyczność. Dokładnie wiesz, w co inwestujesz i ile za to zapłacisz. Wpłacasz tyle pieniędzy ile chcesz, a tytuły bądź jednostki uczestnictwa w funduszu możesz w każdej chwili zbyć .
  6. Inwestując w fundusze ETF możesz korzystać z magii procentu składanego. Zasilaj swoją inwestycję regularnie, zwiększając kwotę bazową, z co za tym idzie maksymalizując zwroty.
  7. Pełna automatyzacja funduszy ETF to nie tylko niskie koszty inwestycji, ale także brak ryzyka generowanego przez czynnik ludzki. Zapomnij o emocjach, nerwowym obserwowaniu indeksów i strachu związanym z „grą na giełdzie”. Nowoczesna automatyzacja to spokój ducha i rozsądna inwestycja w przyszłość Twoją i Twojej rodziny.
  8. Twoje pieniądze są bezpieczne. Fundusze ETF – podobnie jak akcje – notowane są na giełdach, a ich emitenci poddawani są najwyższym kontrolom i podlegają ścisłym regulacjom dyrektyw unijnych i krajowych. Fundusze podobnie jak akcje nie wchodzą w skład majątku spółek, więc w przypadku ewentualnego bankructwa domu maklerskiego, TFI czy innego emitenta, Twój fundusz jest bezpieczny.

Jak inwestować w fundusze ETF? 

Fundusze ETF można kupić  na Giełdzie Papierów Wartościowych (choć ta prezentuje bardzo mały wybór), w polskich domach maklerskich lub bezpośrednio u zagranicznych brokerów. Zagraniczne domy maklerskie otwierają możliwość inwestowania w rynki zagraniczne i oferują dostęp na przykład do amerykańskich ETFów.

Najprostszym sposobem, który nie wymaga otwierania konta w domu maklerskim i dostępny jest w 100% online, jest inwestycja w fundusz pasywny oparty o ETFy. Na platformie Mooninvest masz dostęp właśnie do takiego portfolio funduszy ETF. 

Po otwarciu darmowego konta online, wpłacasz pieniądze z poziomu banku (wpłat możesz dokonywać już od 50 zł), a tym samym nabywasz tytuły uczestnictwa w funduszu. Prosto i szybko!

Gotów do startu?

Otwórz darmowe konto i zacznij już dziś pomnażać swoje oszczędności, a jeśli chcesz o coś zapytać, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

Zacznij inwestować

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, żeby otrzymywać najlepsze porady dotyczące oszczędzania i inwestowania. Podpowiemy Ci, jak zarobić dodatkowe środki i zdobyć wolność finansową.

Podaj poprawny e-mail
Musisz wyrazić zgodę